Video izmantotā mūzika bensound.com

Kosmosa attēls pixabay.com

© 2019

Kosmoss ir nākamais okeāns, kas mums jāizpēta

Pauls Irbins - kosmosa entuziasts
 

Par Paulu

Pauls Irbins ir Valmierā dzimis cēsinieks, kurš ir kosmosa entuziasts, divu bērnu tēvs un Zinoo centra Latvijā idejas autors. Pauls ir studējis transporta inženieriju Rīgas Tehniskajā universitātē un ekonomiku Latvijas Universitātē. Pauls aktīvi iesaistās Cēsu pilsētas dzīvē, ir aizrautīgs populārzinātnisko grāmatu lasītājs un rūpīgs ģimenes cilvēks.

02 portfolio

 

Mars One

Mars One ir Nīderlandē bāzēta privāta bezpeļņas organizācija, kas izveidoja konceptuālu plānu pastāvīgas cilvēku kolonijas izveidei uz Marsa. Projekta ietvaros norisinājās vairākas atlases kārtas, veikti pārbaudījumi, lai atlasītu 20 veiksminiekus, kuri dosies uz Marsu. Projektam pieteicās aptuveni 200 tūkstoši kandidātu, arī Pauls Irbins. No lielā pieteikumu klāsta. Pauls tika izvēlēts kā viens no 1057 dalībniekiem, kas kvalificējās nākamajai kārtai. Vairāk par projektu stāsta Pauls.

 

Latvijas perspektīva raķešu zinātnē

      Latvijā varētu būvēt raķetes, kurās varētu lidot cilvēks, bet palaist raķeti no Latvijas mēs nevaram, jo šeit nav tādas ģeogrāfiskās vietas, kur to varētu droši palaist. Mēs noteikti varētu būvēt dažādas sastāvdaļas raķetēm, kuras palaiž no Amerikas vai Eiropas. Latvija jau tagad piedalās raķešu būvniecībā, latviešu zinātnieki izstrādā jaunus materiālus, kas ir viegli un izturīgi, arī elektroniku satelītiem, izolācija materiālus. Latvija šajā nozarē aktīvi piedalās un noteikti to darīs arī nākotnē.

 

Zinātkāres centrs Zinoo

ZINOO centram ir filiāles četrās Latvijas pilsētās -  Cēsīs, Rīgā, Liepājā un Daugavpilī. Zinātkāres centrs veidots kā interaktīva platforma gan lieliem, gan maziem, kur līdzdarbojoties var gūt ieskatu fizikas, ķīmijas, medicīnas, tehnoloģiju sfērās, izprotot, kā skolā mācītās teorijas strādā ikdienā. Zinoo centrs rada jauniešiem izpratni arī par kosmosu, tiem ir iespēja piedalīties zinātniskās nodarbībās, būvēt gaisa raķetes un izmēģināt dažādus interaktīvus eksponātus. Zinātkāres centrs ir vieta, kurā bērniem lietderīgi pavadīt laiku un izkustēties.

“Es vēl ceru savas dzīves laikā lidot kosmosā un es darīšu visu, lai tas notiktu"

Autori 

Kerija Broka

Ieva Cepliša

Juris Georgs Aņisimovs

Kristers Jansons

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now